Ortopedia
Rehabilitacja
Medycyna sportowa

mgr Katarzyna Krzyżanowska

Fizjoterapeutka, Osteopatka

25 letnie doświadczenia zawodowe w Polsce i za granicą, 25 letnia praktyka rehabilitanta, rehabilitanta sportowego i osteopaty.

Ciagłe uzupełniam wiedzę, którą łączę z doświadczeniem klinicznym, co pozwala mi pomagać wielu pacjentom.

Moja specjalizacja to:

Osteopatia ogólna

leczenie schorzeń kręgosłupa oraz stawów obwodowych, neuralgii

Osteopatia ginekologiczna

np. bolesne miesiączki, wspomaganie leczenia niepłodności, prowadzenie kobiet w ciąży, prowadzenie w trakcie porodu i po porodzie, problemy z nietrzymaniem moczu, obniżenie narządów rodnych - czyli wypadanie macicy, bolesne blizny i zrosty po cesarskim cięciu i inne.

Osteopatia w pediatrii

np. Podczas problemów okołoporodowych czyli w trakcie porodu, w zależności od ustawienia maluszka i od długości czasu porodu i wielu innych czynników mogą powstać u noworodka napięcia poporodowe, które prowadzą do różnego rodzaju dysfunkcji i asymetrii. Dziecko może być nadpobudliwe, płaczące, mieć refluks, ulewania kolki i inne. U dzieci starszych osteopatia może być pomocna w leczeniu: bólów wzrostowych, bólów głowy, migren, brzucha, wad postawy, skoliozy

Osteopatia w ortodoncji i stomatologii

Podczas leczenia ortodontycznego powstają duże napięcia powięziowo - mięśniowe nie tylko w okolicach szyi, czaszki, stawów skroniowo - żuchwowych ale także w całym ciele. Osteopatia wspomaga leczenie ortodontyczne, "strzelające" stawy skroniowo - żuchwowe, bruksizm, zapalenie nerwu twarzowego i inne

Osteopatia visceralna i cranio-sacralna.

 

Ukończone szkolenia

CENTRUM TERAPII MANUALNEJ, POLSKA. 1997-1999, 200 GODZIN (HTTP://WWW.CTMRAKOWSKI.PL).

Było to jedno z pierwszych w Polsce szkoleń z zakresu terapii manualnej w modelu holistycznym. Terapia ta jest dynamicznym modelem diagnozowania i leczenia pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu. Łącząc w sobie elementy psychosomatyki, ortopedii, terapii manualnej łącząc w wspólna całość.

 

Inne ukończone przeze mnie kursy terapii manualnej łączące tą samą myśl:

 • SCHOOL OF LOGICAL CONCEPT IN MECHANICAL ANALYSIS AND THERAPY. AMSTERDAM , HOLANDIA – KURS W LATACH 2000 – 2002
 • CERTIFICATE OF ATTENDANCE 2009 . ADVANCED MINIMA / SHORT LEVEL MANIPULATION COURSE . FUNCTIONAL REGIONS OF THE SPINE.
 • FUNKTIONELLE OSTEOPATHIE UND INTEGRATION” DAS HOLISTISCHE BEHANDLUNGSKONZEPT IN DER OSTEOPATHISCHEN UND MANUELLEN MEDIZIN. TERAPIA 3D
 • STRUKTURELLE OSTEOPATHIE UND SANFTE CHIROPRAKTIK – ACKERMANN COLLEGE OF CHIROPRACTIC
 • PRIOPRIOCEPTIVE NEUROMUSCULAR FACILITATION (HTTP://WWW.IPNFA.PL). 
  Metoda ta jest już standardem w wielu klinikach na świecie. Ma na celu poprzez odpowiednią terapię funkcjonalną przywrócić choremu utracone funkcje. Terapia ta postrzega chorego całościowo. Jest bezbolesna i oparta na ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniu terapeutów zajmujących się neurofizjologicznym badaniem i leczeniem pacjentów.
 • MANUAL TRIGGER POINT THERAPY
  Metoda terapii zajmująca się głównie leczeniem bólu mięśniowo-powięziowego a w szczególności punktów spustowych bólu. Zespół bólu mięśniowo-powięziowego jest często przeoczanym rozpoznaniem u pacjentów. Prace Davida Simonsa prowadzone już od lat pięćdziesiątych dały wiarygodne podstawy naukowe dla tej metody. W metodzie stosuje się suche igłowanie igłami akupunkturowymi co znacznie zwiększa skuteczność.
 • 3 LETNIE STUDIA PODYPLOMOWE NA WYDZIALE MEDYCYNY OSTEOPATYCZNEJ
  W wielu krajach na świecie osteopatia jest samodzielnym zawodem medycznym. Połączenie klasycznej medycyny wraz z badaniem i leczeniem manualnym z powodzeniem rozwiązuje problemy pacjentów którzy cierpią na ból w narządzie ruchu. Szkolenie składa się z badania i terapii manualnej oraz bloku przedmiotów medycznych m. in: semiologii, fizjologii, endokrynologii, pediatrii, ortopedii, neurologii, rentgenologii, farmakologii. Połączenie badania z zakresu klasycznej medycyny z terapia manualną i leczeniem osteopatycznym daje nową jakość w leczeniu pacjentów.

 

KURSY I SZKOLENIA W RAMACH OSTEOPATII MEDYCZNEJ

 • OSTEOPATYCZNE TECHNIKI WISCERALNE (OSTEOPATIA POŁOŻNICZO – GINEKOLOGICZNA) DR STEPHEN SANDLER BRITISH SCHOOL OF OSTEOPATHY LONDON
  Osteopatia uro - ginekologiczna jako pomoc w dolegliwościach bólowych u kobiet przed ciążą (bolesne miesiączki, bolesne współżycie, coccygodynią, wspomaganie leczenia niepłodności, problem inkontynencji itd.) w trakcie ciąży (bóle kregosłupa, uczucie zdrętwiałych dłoni, opuchnięte stopy), po porodzie (wzmacnianie mięśni dna miednicy, reedukacja mieśnie krocza, techniki osteopatyczne, które pozwalają poprawić funkcjonowanie pacjentek i ich komfort życia)
 • THE UPLEDGER INSTITIUTE, “CRANIOSACRAL THERAPY LEVEL I ; II WORKSHOP
 • OSTEOPATYCZNE PODEJŚCIE DO ZAPŁODNIENIA, CIĄŻY I PRZYGOTOWANIA DO PORODU

 

INNE UKOŃCZONE KURSY:

 • KINESIOLOGY TAPING, BASIC ORAZ ROZSZERZONY
 • NAUKA PŁYWANIA WG. KONCEPCJI HALLWICK - DLA WSZYTKICH, KTÓRZY MAJĄ URAZ I BOJĄ SIĘ WODY. Jestem również instruktorem pływania.